Jak stworzyć idealny związek?

love

Panie i Panowie! Siadajcie wygodnie, bo oto mam zamiar zdradzić wam największy sekret ludzkości. Dowiecie się w końcu, co jest kluczem do szczęścia w miłości 😀

Na pewno niejednemu z was wpadł w ręce jakiś popularny poradnik typu Mężczyźni są z Marsa, kobiety z Wenus, czy Dlaczego mężczyźni kochają zołzy?, albo przeczytaliście kilka artykułów na blogach o tematyce damsko-męskiej. Autorzy mają dużo różnych propozycji na to, jak lepiej dogadywać się z płcią przeciwną. Najwięcej tych porad jest oczywiście skierowanych do kobiet, którym proponuje się, co powinny zrobić, aby:

– rozkochać w sobie faceta

– zatrzymać przy sobie faceta

– sprawić by robił to, czego kobieta od niego oczekuje

– sprawić by nie rozglądał się na boki

Itd., itd… Aż do znudzenia.

Z tego wszystkiego wychodzi, że kobieta, by jej związek był idealny powinna:

1. Zmienić swój charakter

Na przykład grać zołzę, gdy takową nie jest

2. Zmienić swoje przyzwyczajenia

Na przykład odpuścić codzienne sprzątanie, bez którego ona może nie wyobraża sobie życia, bo chłop tego nie docenia i na dokładkę nic w domu nie robi, albo kpi z tego jej przyzwyczajenia.

3. Tłumić uczucia i wybuchy gniewu

Nie wolno facetowi okazywać, że się go kocha straszliwie, bo się jeszcze znudzi. Nie wolno facetowi truć dupy i ciągle do czegoś się czepiać, bo ucieknie.

4. Być boginią seksu

Zawsze i wszędzie, zawsze chcieć, zawsze móc, zachęcać, kusić, eksperymentować, być otwartą.

5. Zawsze dobrze wyglądać

Gdy śpi i gdy jest chora, czy zmęczona, na porodówce i po kilku nieprzespanych nocach. Nie zapominajmy też, że kobiety nigdy nie pierdzą, nie bekają, nie chrapią i nie mają owłosienia na ciele poza głową.

6. Być kumplem i przyjacielem

Rozumieć potrzebę swego chłopa separowania się w jego jaskini. Zrozumieć, że czegoś nie umie biedaczek zrobić tylko dlatego, że go tak mama nie wychowała. Trzeba też spędzać z nim czas tak, jak on lubi np. grać z nim na komputerze, czy oglądać jego ulubione filmy.

Nie wiem czemu większość tych wskazówek dotyczy właśnie tego, co powinny zrobić, albo zmienić w sobie kobiety. Pewno po części powoduje to fakt, że głównie przedstawicielki płci pięknej czytają takie poradniki, więc do nich są skierowane, albo po prostu znów od kobiet wymaga się więcej. Jeśli tak, to dlaczego?

A ja znam niedbające o siebie kobiety, które mają zapatrzonych w nie jak w święty obraz facetów. Znam kobiety, które trują, gadają, awanturują się i strzelają fochy po kilka razy dziennie i też są przez swoich partnerów kochane. Znam też takie z sercem na tacy, które wcale z tego powodu nie są zdradzane. Więc co powiecie na to by być sobą? Tak po prostu. A jeśli nasz partner ma do nas ciągłe pretensje, to może to wcale nie jest ktoś z kim warto iść przez życie?

Wiadomo – z jednymi współżycie jest łatwiejsze, z drugimi trudniejsze. Są osoby bardziej ugodowe z natury, oraz takie, które lubią rządzić. Oczywiście każdy powinien pracować nad sobą na tyle, by nie być nadmiernie upierdliwym dla otoczenia – dotyczy to relacji zarówno z partnerem, jak i z innymi bliskimi, czy przyjaciółmi. Niektórym możliwe, że nigdy nie będzie dane znaleźć kogoś z charakterem współgrającym z jego (kogoś takiego romantycy nazywają drugą połówką jabłka ;)). Mimo wszystko warto tej swojej drugiej połowy szukać i ewentualnie dla niej starać się zmienić w sobie to, czy owo, nie zapominając jednocześnie, że nie zmienimy diametralnie tego, jacy jesteśmy i jaki mamy charakter. Tak samo nie zmienimy drugiego człowieka, o czym wspominałam w notce

Z jakimi mężczyznami NIE wiążemy przyszłości?

To, o czym teraz piszę nie oznacza, że nie należy w ogóle starać się o związek. „Jestem jaka jestem, a ty mnie kochaj bez względu na wszystko”. Nie w tym rzecz. Ważne jest, by nie musieć grać w związku i udawać kogoś, kim się nie jest. Jeśli zmieniamy coś w sobie pod kątem partnera to dlatego, że sami tej zmiany potrzebujemy do tego, by stać się lepszymi ludźmi. Pamiętajmy też, że o pielęgnowanie miłości starać się muszą obie strony. Oczywiście, że każda kobieta w szczęśliwym związku jest kumpelą dla swojego faceta, ale i on jest kumplem dla niej. Ona stara się zmienić w sobie coś dla niego, ale i on pracuje nad pozbyciem się nawyku, który ją denerwuje. Może to zabrzmi absurdalnie, ale w miłości potrzebny jest egoizm. Przede wszystkim musimy pomyśleć o sobie i dopiero wtedy, gdy zaakceptujemy siebie i pokochamy, jesteśmy w stanie stworzyć zdrową relację z drugą osobą.

Tamara Tur