UBU wylądował na Ziemi!

ubukosmitaChciałam przedstawić Wam pewnego przemiłego niebieskiego kosmitę, który niedawno trafił na Ziemię i zaczyna podbijać serca najmłodszych. Ubu – bo tak ma na imię, jest niezwykle ciekawskim stworzeniem i chciałby dowiedzieć się o naszej planecie i ludziach jak najwięcej. Jego ziemska przewodniczka to sympatyczna Pola, która znalazła Ubu w swoim pudełku z zabawkami.

UBU to nowy edukacyjny program dla dzieci emitowany w internecie. Nie wiem jak Wy, ale ja zawsze mam problem ze spamiętaniem godzin emisji ulubionych bajek Bajaderki, dlatego jeśli coś oglądamy to zwykle przez internet. Niestety jakość popularnych bajek wrzucanych przez prywatne osoby na Youtube pozostawia wiele do życzenia (o tych, które jeszcze oglądamy pisałam tutaj). W przypadku UBU nie mamy takiego problemu, gdyż posiada on własny oficjalny kanał, na którym możemy obejrzeć wszystkie odcinki w najwyższej jakości. Za jakość i produkcję formatu odpowiada firma Mediakraft Polska.

Co mnie i Bajaderkę urzekło w tym uroczym pluszaku?

Poza tym, że jest milutki i słodki to zawsze robi coś ciekawego. W serii UBU poznaje świat mali widzowie uczą się poprzez zabawę geografii, alfabetu, zagadnień dotyczących funkcjonowania człowieka. Pola i Ubu zachęcają dzieci do uczestnictwa w przeróżnych grach i zabawach ruchowych. W cyklu UBU podróżuje możemy zwiedzać ciekawe miejsca wraz z niebieskim kosmitą. Bajaderka bardzo lubi oglądać jak Ubu przyrządza z pomocą swojej przyjaciółki Poli różne potrawy w części UBU gotuje. UBU na dobranoc natomiast to cykl, w którym czytane są popularne bajki i baśnie. Świat UBU jest niezwykle kolorowy i fascynujący.

Pomysłodawcą i producentem programu jest Kasia Socash, dyrektor finansowy Mediacraft Polska i mama dwóch dziewczynek. Co ciekawe, pomysł na program narodził się w jej głowie w trakcie… bezsennej nocy.

Osobiście brakowało mi dobrego, polskiego programu dla dzieci, dostępnego w Internecie, który byłby rozrywką i edukacją w jednym. Takiego, który chciałabym, żeby oglądały moje dzieci. Chciałam stworzyć postać, która nie będzie superbohaterem, nie miota laserem ale jest po prostu zabawna i pozytywna. Któś, z kim dzieci będą sie utożsamiać. UBU nie wie zbyt wiele o naszych ziemskich zwyczajach, ale jest ciekawski i szybko się uczy. Dzieci bardzo mu w tym pomagają, wszak są ekspertami od życia na Ziemi.

– komentuje swój pomysł Kasia Socash.

Od 18. marca 2015 program UBU dostępny jest na platformie Youtube po wyszukaniu hasła “ubu kosmita”. W fazie produkcji jest również kolejny format “UBU śpiewa”, dzięki któremu najmłodsi odkryją wraz z przyjaznym kosmitą niezwykły świat muzyki.

Bezpośredni link tutaj. Koniecznie przedstawcie Ubu swoim maluchom. Na pewno go pokochają 🙂

UBU poznaje światZapraszam na profil Tamara Tur na Facebooku

Tamara Tur